Drukarki fiskalne – przenośne czy stacjonarne

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Urządzenia fiskalne, jakimi są drukarki to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy posiadają lub w najbliższym czasie będą w posiadaniu dużej bazy towarowej. Takie urządzenia dobrze sprawdzą się także u osób, których głównym celem jest korzystanie z określonych funkcji programu sprzedażowego. W ostatnim przypadku chodzi o kontrolę pracowników, z czym związana jest weryfikacja ich sprzedażowych umiejętności – stosowanie rozmaitych form motywowania klientów oraz analizowanie wyników sprzedażowych. Oto garść przydatnych informacji na temat tego typu drukarek.Na początek warto wyjaśnić, czym różnią się od siebie kasy oraz drukarki fiskalne. Oba urządzenia przeznaczone sąś do rejestrowania sprzedaży i drukowania paragonów fiskalnych. Podstawowa różnica między nimi związana jest z tym, iż pierwsze z urządzeń działa w sposób samodzielny i to właśnie na nim wykonuje się wszelkiego rodzaju operacje fiskalne. Z drukarki skorzystać można natomiast dopiero po uprzednim podłączeniu jej do komputera, laptopa czy tabletu wyposażonego w stosowny program sprzedażowy.

Drukarki fiskalne występują między innymi w wersji mobilnej. Takie urządzenia idealnie sprawdzają się u przedsiębiorców prowadzących działalność wymagającą regularnego przemieszczania się z miejsca na miejsce i spotkań z klientami w ich biurach, nierzadko w różnych miastach. Ze względu na swoje niewielkie gabaryty, tego typu drukarki często wykorzystywane są także w małych punktach handlowych oraz usługowych, hurtowniach, a także księgarniach i sklepach odzieżowych, które bazują o sprzedaż produktów w internecie.

Stacjonarne Drukarki Fiskalne najlepiej sprawdzą się natomiast u firm dysponujących bogatym asortymentem. Ich cechą charakterystyczną jest bogata baza towarowa wynosząca od 300 000 do 500 000 PLU. Razem z odpowiednio dopasowanym oprogramowaniem sprzedażowym, tego typu drukarki w znaczący sposób usprawniają pracę sprzedawców oraz przyczyniają się do wzrostu jakości obsługi klienta. Osobną grupę produktów stanowią drukarki przeznaczone do stosowania w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych.