Krówki reklamowe-promocja mediów

Krówki reklamowe

Krówki reklamowe

Chociaż wydawać by się mogło, że stacje radiowe i telewizyjne wcale nie muszą się promować, wszak każdy ich słucha i ogląda, to jednak jest zupełnie inaczej. nie chodzi o to, że media przeprowadzają akcje promocyjne całej stacji, ale czasami promowane są poszczególne programy. Zwłaszcza jeśli są one produkcji tych mediów. Wszelkiego rodzaju stacje telewizyjne oraz radiowe chętnie biorą udział w najróżniejszych festynach, festiwalach, koncertach i innych imprezach plenerowych. W takim miejscu zawsze warto posiadać gadżety reklamowe, które będą stanowiły słodki upominek dla słuchaczy, którzy w tym miejscu się znajdą. Dlatego właśnie nawet media czasami potrzebują odpowiednio przygotowanych gadżetów reklamowych.W takiej sytuacji dobrym pomysłem wydają się właśnie krówki reklamowe. Wszak każdy lubi cukierki, a więc z zainteresowaniem takimi gadżetami reklamowymi nie powinno być najmniejszego problemu. Dlatego właśnie wystarczy je w odpowiedni sposób przygotować, i jak najbardziej można wykorzystywać jako element promocji stacji telewizyjnej lub radiowej na wszelkiego rodzaju imprezach masowych.

Oczywiście należy rozpocząć od przygotowania gadżetów w taki sposób, by były częścią stacji telewizyjnej lub stacji radiowej. Dlatego właśnie krówki reklamowe otrzymają nowe opakowania, które będą wyposażone w odpowiednie nadruki. Ponieważ nie chodzi tutaj o ścisłe promowanie i kampanię reklamową, to opakowanie nie będzie miało żadnych wymyślonych haseł promocyjnych. Najczęściej w takim wypadku wykorzystuje się po prostu logo stacji radiowe i telewizyjnej jako główny punkt opakowania. Musi być ono wyraźne i bardzo dobrze widoczne. Zatem jakość druku będzie tutaj odgrywa ważną rolę.

Samo opakowanie jakie mają krówki reklamowe powinno być w barwach, które kojarzą się z daną stację. Wszak każde radio i telewizja ma właśnie taki jeden kolor, po który jest rozpoznawalna. Warto to wykorzystać. Jeśli już mamy takie gadżety reklamowe gotowe, to nie pozostaje nic innego jak ustalić jak i kiedy będą wręczane słuchacza. Najlepiej jeśli będą umieszczone w dużych koszach niedaleko stoiska radia czy telewizji. Poza tym warto je osobiście rozdawać uczestnikom imprezy masowej. W tym celu najlepiej zatrudnić hostessy, które będą chodziły i rozdawały wszystkim cukierki.